sobota, 7 stycznia 2012

Festiwal Sportowy-II Bieg Trzeźwości -Brzoza- Przyłęki 2011

                           Festiwal Sportowy-II Bieg Trzeźwości -Brzoza- Przyłęki 2011         Nasza drużyna NW Rusiec-Złote Łany w składzie: Anastazja Klatkiewicz ,Wiktoria Klatkiewicz, Pamela Szejner ,Mirosława Siemianowska i Jan Siemianowski10 września pojechała na Festiwal Sportowy  Brzoza- Przyłęki 2011 i wyruszyła o godz.12.05 na pięknie przygotowaną trasę. Szczególne wrażenie na nas zrobiła część leśna bo maszerowaliśmy pośród kwitnących przepięknie wrzosów i zielonych jałowców.
Trzy dziewczynki, które debiutowały na tej imprezie nie próżnowały latem, a przez ostatnie dwa tygodnie przed startem trenowały prawie codziennie by móc pokonać dobrą techniką dystans 5 km.
Wstępne założenia były takie ,aby tylko ukończyć marsz  ,ale gdy dziewczynki poczuły atmosferę sportową to naprawdę wycisnęły z siebie co się da i dzielnie maszerowały w środku stawki. Dobrze wiedzieliśmy ,że Jasiu Siemianowski jest po za naszym zasięgiem i starałyśmy się my kobiety trzymać razem co przyniosło nam świetne rezultaty. Miejsca wśród kobiet: 8 Anastazja Klatkiewicz,9 Mirosława Siemianowska,10 Pamela Szejner,20 Wiktoria Klatkiewicz.
Trzeba zaznaczyć ,że marsz odbywał się z podziałem na kobiety i mężczyzn nie było kategorii wiekowych co zmusiło drużyną do walki z doświadczonymi i wytrenowanymi zawodnikami więc tym bardziej trzeba docenić zajęte miejsca.
Jan Siemianowski , na którego szczególnie liczyliśmy stanął na wysokości zadania i zajął 4 premiowane według regulaminu miejsce(bo nagradzano 5 pierwszych osób) ,zdobył puchar i mógł wybrać sobie nagrodę.


Anastazja i Wiktoria Klatkiewicz,Pamela Szejner i Jan Siemianowski         Wielką niespodzianka czekała nas po dekoracji mężczyzn nasza drużyna została zawołana na pierwsze miejsce podium i otrzymała wyróżnienie na moje ręce od Radnego Powiatu Bydgoskiego Andrzeja Kubiaka. Wszyscy dostaliśmy medale, sportowe plecaki, dzieci jeszcze inne drobne niespodzianki oraz pamiątkową tabliczkę gdzie na złotym tle wyróżniono nasze Złote Łany.


            
 drużyna NW Rusiec -Złote Łany na podium

Organizatorzy docenili naszą najmłodszą drużynę i zaprosili nas za rok i na pewno tam wrócimy bo dzieci były zachwycone organizacją Festiwalu.
Był rodzinny rajd rowerowy i przyjechało ponad tysiąc rowerów, był Bieg Trzeźwości  na 10 km, nordic walking 5 km i wyścigi hand- bike. Były tłumy ludzi i niczego zawodnikom nie zabrakło były napoje, woda, izotoniki ,drożdżówki ,batony ,banany w punktach odżywczych i smaczny obiad z dwóch dań .Zapomniałam dodać, że każdy z zawodników w pakiecie sponsorskim otrzymał pamiątkową zieloną koszulkę ,po przekroczeniu mety dostawał pamiątkowy medal ,a panie piękną pąsową różę.
Podczas oczekiwania na wyniki można było posłuchać muzyki, zrobić zakupy na stoisku sportowym i kupić pyszny miód. Odbyły się trzy losowania specjalne wśród uczestników Festiwalu Sportowego gdzie oprócz drobnych nagród były trzy dobrej klasy rowery.
Kolejny raz ta impreza mnie pozytywnie zaskoczyła już jestem ciekawa co będzie za rok ,a moja drużyna szczególnie trzy debiutantki już myślami startują w następnej imprezie .Tak zachęciło ich do startu wyróżnienie dla NW Rusiec-Złote Łany .Bo trzeba pamiętać ,że gdy nie ma podziału na kategorię i dzieci mierzą się z dorosłymi to choćby drobny gest w ich stronę mobilizuje je i nie zniechęca kiedy nawet przychodzą na końcu bo wiadomo ,że są słabsze.
 
Napisali o nas:  http://www.rowerowabrzoza.pl/index.php/component/content/article/64-nasze-imprezy/497-ii-bieg-trzewoci-100911r


Jan Siemianowski odbiera puchar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.