niedziela, 2 września 2012

BRZOZA NA BOGATO Wyróżnienie na Festiwalu Sportowo-Rekreacyjnym i spontaniczna akcja drużyny


                                                                       Nasze trofeum


zapraszam na film z naszym udziałem(minuty 11.23 i 33.05)             Festiwal Sportowo-Rekreacyjny Brzoza-Przyłęki odbył się 1 września 2012,a przy nim III Bieg Trzeźwości - Nordic Walking na który tym razem pojechaliśmy w siedmioosobowym składzie: Iza Dawidowicz, Anastazja i Wiktoria Klatkiewicz, Pamela i Sandra Szejner ,Mirosława Fojud-Siemianowska i Jan Siemianowski.Ja miałam też przyjemność zasilić szeregi sędziów i poprowadzić rozgrzewkę nordic walking.
Kiedy dotarliśmy do Przyłęk miło jak starych,dobrych znajomych powitał nas pan radny powiatu bydgoskiego Andrzej Kubiak,który pamiętał nas z zeszłorocznego startu.Spotkaliśmy tu też nieomal stałe grono osób z którymi zżyliśmy się podczas licznych startów.
Okazało się,że impreza rozwinęła się z takim rozmachem i w tak dobrym kierunku,że brać przykład i zazdrościć jej mogą wszyscy,a wiem coś o tym bo od pięciu lat  biorę udział w kilkunastu rocznie.
Zadbano o wszystkich i wszystko.Tak na prawdę nie wiem co pierwsze wymienić i nawet nie da się wszystkiego dlatego napisze o tym bardzo ogólnie.Podziwiam znakomite przygotowanie i połączenie trzech różnych dyscyplin,a przy nich konkurencji dodatkowych w których startuje tak duża masa ludzi(ponad 1500) i wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.Takie akcje udają się tylko gdy istnieją ludzie pasji i wielkiego serca jak Zbigniew Wiśniewski dyrektor Festiwalu i ludzie których tak fantastycznie potrafi gromadzić wokół siebie.To klucz do sukcesu,ale nie tylko bo jak powiedział Napoleon potrzebne są jeszcze trzy rzeczy pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze i te dzięki licznym sponsorom tej imprezy widać były bo nawet moja młodzieżowa drużyna powiedziała po wszystkim "było na bogato".Zachwyciły super nagrody, puchary, medale wspaniały poczęstunek .
Ogrom uśmiechniętych ludzi rowerzystów,biegaczy i nordic walkerów, wspaniała atmosfera i wyróżnienie dla naszej drużyny to jest coś co młodzi ludzie,którymi się zajmuje zapamiętają na długo tym bardziej,że w tym dniu mieliśmy jeszcze specjalną AKCJĘ.
drużyna odbiera wyróżnienie

Drużyna zorganizowała AKCJE DLA JASIA,która miała na celu doprowadzenie naszego rekonwalescenta bez nadmiernego wysiłku do mety ponieważ Jan po dwóch miesiącach w gipsie po złamaniu dwóch kości i powikłaniach w tym nie zrośnięcia się jednej kości i częściowym zaniku kostnym miał duży problem z powrotem do nas.Jeszcze dzień przed startem miał ostatnie 3 zabiegi sytmulacji ręki prawej .Wszyscy umówiliśmy się,że przyjdziemy na końcu po to by zsolidaryzować się z kolegą z drużyny. Mimo chęci ścigania się i świadomości,że wcale nie miło jest być na końcu ten marsz przyniósł nam wiele satysfakcji bo byliśmy zgraną siedmioosobową ekipą,a Jasiek bezpiecznie z nami dotarł do mety.W zeszłym roku stał wśród nagrodzonych i odbierał puchar i nagrody,ale i w tym miał wraz z koleżankami swój sukces. Na imprezie było ponad 1500 uczestników i przemiłą sprawą było to ,że każdy z nich dostał kupon obiadowy ze zdjęciem na którym z kijami jako pierwszy maszeruje nasz Jan Siemianowski czy to nie wspaniała sprawa i wielka pamiątka?

Jedna z naszych zawodniczek Wiktoria miała na trasie awarię kija,gubiła go parę razy i wszyscy musieliśmy jeszcze bardziej zwalniać,ale to wszystko jeszcze bardziej zintegrowało drużynę.JESTEM Z WAS DUMNA MOI MILI.


Drużyna z instruktorką Mirką
drużyna z opiekunką Agnieszką

Jedzonko pycha........
Bigos super
Jeden z numerów startowych i  imponujący medal z Festiwalu
Dostaliśmy wyróżnienie za najliczniejszą i super zorganizowaną nordicową drużynę,piękny puchar,zauważono naszą specjalną Akcję dla Jasia,przeżyliśmy kolejną wspaniałą przygodę i chcemy powrócić tu za rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.