sobota, 7 stycznia 2012

Dzień Dziecka z Mistrzami Nordic Walking

Wanda i Karol Stawniak opowiadają dzieciom historię NWStowarzyszenie Krzewiące Kulturę,Rekreację i Sport w Ruścu 5 czerwca zorganizowało Dzień Dziecka z Mistrzami Nordic Walking.Nasza mała,skromna wieś miała przyjemność gościć Wandę i Karola Stawniak ze Żnina,którzy mają w swoim dorobku liczne mistrzowskie tytuły i sporo miejsca zajęło by mi aby je wymienić.Państwo Stawniak są emerytowanymi nauczycielami i nadal aktywnie działają na rzecz dzieci.
Stowarzyszenie i działające przy nim NW Rusiec -Złote Łany nie miało więc wątpliwości by takim ludziom powierzyć poprowadzenie naszej imprezy nie dość,że mają doświadczenie pedagogiczne to uprawiają dyscyplinę,którą chcemy popularyzować w naszej gminie.
Na naszym boisku zebrało się ponad 70 osób w tym prawie 40 dzieci,a aktywnie z kijami pobawiło się i wzięło udział w licznych konkurencjach ponad 30 dzieci i 12 dorosłych,których dzięki p.Wandzie udało się rozruszać.To naprawdę niezły wynik jak na małą skromną imprezę Stowarzyszenia,które dział od niedawna.
Muszę tu zaznaczyć,że zdecydowana większość uczestników po raz pierwszy miały kijki w rękach i mam nadzieje,że w przyszłości to czymś zaowocuje.Na wczorajszym treningu dołączyła do nas jedenastoletnia Pamela,którą właśnie państwo Stawniak ośmielili do marszu z kijami,a siostra Pameli zapowiedziała się na następne nasze spotkanie.
Mam nadzieję,że nasza grupa dzięki takim inicjatywą zacznie się powiększać,a tym samym krzewienie rekreacji i sportu stanie się faktem dokonanym.
Chciała bym podziękować Wandzie i Karolowi za poprowadzenie Dnia Dziecka i życzyć dalszych sukcesów z kijami.Do zobaczenia na szlaku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.