czwartek, 7 lutego 2013

Super akcja dla super sprawy


                                                          w wrót miasta

Wszystko w tym dniu się komplikowało bo drużyna zdekompletowana ,ja miałam być w szpitalu, synowi Jankowi przedłużały się zajęcia w szkole z powodu próby do przedstawienia, a na samym końcu samochód odmówił współpracy .Dlatego wcześniej niż planowaliśmy rozpoczęliśmy marsz. Wyposażeni w kije i koszulki akcji Zauważ Mnie wyruszyliśmy z centrum w kierunku Rogoźna naprzeciw organizatorom akcji. Pogoda dopisywała a my wzbudzaliśmy spore zainteresowanie bo bywało, że ktoś zapytał o akcję lub pokiwał z samochodu.Za Wągrowcem szliśmy już tylko poboczem i czasem było nie miło, ale jak pomyśleliśmy o tym jakie trudy i ile kilometrów przemierzają Jadwiga Grochowalska i jej towarzysze to co nam Tiry co nam błotko idź do przodu złotko!
Po kilku kilometrach marszu zobaczyliśmy znajome koszulki byliśmy pewni ,że to nasi bohaterowie. Powitanie było radosne bo nie widzieliśmy się prawie rok ,a po nim znowu w drogę, ale tym razem my zawróciliśmy by wspólnie dojść do znaku oznajmiającego początek Wągrowca ,a kawałek dalej spotkać się z innymi osobami ,które miały autobusem z pod Urzędu Miasta dotrzeć na parking ,a właściwie zatokę dla autobusów. Zdążyliśmy zrobić kilka ćwiczeń rozciągających i nadjechały samochody i autobus.

Na parkingu czekamy na delegacje  Przyjechało sporo osób: policja , dziennikarze, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele PTTK i robiące super wrażenie w swoich mundurach uczennice II LO ZSP nr 2 Wągrowiec.

Mikołaj,Marcini Janek prowadzili wszystkich

Po powitaniu policja eskortowała nas do samego centrum. Przeszliśmy ulicami do rynku ,a potem pod Urząd Miasta tam powitał wszystkich Burmistrz Stanisław Wilczyński i zaprosił na poczęstunek. Było miło mieliśmy okazje do porozmawiania z wszystkimi, a potem to co nieuchronne pożegnanie się z gośćmi, ale mam nadzieje ,że nie na długo bo zobaczymy się podczas naszych startów zaplanowanych na ten rok.
Znowu chwyciliśmy kije w dłonie i marsz do samochodu i jak się ucieszyliśmy gdy odpalił bo musieli byśmy iść 25 km do domu ,a mieliśmy już 16 km za sobą.
Akcja Zauważ Mnie jest cenną inicjatywą i zawsze będziemy ją wspierać i jeżeli będzie gdzieś w miarę blisko od nas będziemy w niej uczestniczyć po to by ludzie zwracali uwagę na problemy ludzi chorych na padaczkę i uczyli się jak im w prosty sposób pomóc.
To wielka przyjemność  spotkać tak wspaniałych ludzi jak: Jadwiga, Marek, Mikołaj Grochowalscy , Grażyna i Marcin Kaliszan, Sandra Recka. Są tak pozytywnie zakręceni, że
zarażają tym innych i o to w tym wszystkim chodzi. Brawo dla Was wszystkich pokonać 480 km od Wrocławia po Koszalin to musi zwracać uwagę i zostać zauważone jak w nazwie Waszej akcji.
Podziwiamy Was, gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces drużyna NW Rusiec-Złote Łany
                                                       przed urzędem miasta
ul.Rogozińska

foto Sandra ReckaNapisali również o nas linki poniżej:
http://www.gloswagrowiecki.pl/artykuly/newsy/4758-zauwayli-wgrowiec.html

http://www.padaczkaslawno.webd.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=261&Itemid=1Na trasie 2 ,5 km przed Wągrowcem
Link do fotorelacji Sandry Reckiej ; https://plus.google.com/photos/110799937185770470923/albums/5842304272199800913?banner=pwa

oraz pod linkiem:http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/wagrowiec-na-polmetku-marszu-zauwaz-mnie?searched=nordic+walking&advsearch=oneword&highlight=ajaxSearch_highlight+ajaxSearch_highlight1+ajaxSearch_highlight2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.