wtorek, 10 kwietnia 2012

Uczcimy marszem rocznicę katastrofy w Smoleńsku

Już w zeszłym roku nasza drużyna NW Rusiec-Złote Łany była zapalić znicz Markowi Ulerykowi (BOR,ochroniarz p.M.Kaczyńskiej) ,który spoczywa na oddalonym niedaleko naszej wsi cmentarzu w Dziewierzewie.W tym roku mija druga rocznica katastrofy i w niedzielę 15-04-2012 o godz,15.00 wybieramy się na cmentarz i pod szkołę gdzie umieszczona jest pamiątkowa tablica poświęcona p.M.Ulerykowi. Zapraszamy chętnych,którzy chcą się przyłączyć i prosimy o zabranie zniczy bo zapalimy je w dwóch miejscach.Wymarsz jak zwykle w okolicach sali wiejskiej Rusiec.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Uleryk


Marek Uleryk (ur. 6 stycznia 1975 w Żninie, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) – chorąży Biura Ochrony Rządu (BOR), który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie polskiego samolotu Tu-154 w Smoleńsku.
Wychował się w Dziewierzewie. Był skoczkiem spadochronowym WKS Zawisza Bydgoszcz, zdobywając dwukrotnie tytuł mistrza Polski w wieloboju spadochronowym. Był instruktorem spadochroniarstwa i oddał około tysiąca skoków. W BOR służył od 1 września 2003 roku. Początkowo pilnował Pałacu Prezydenckiego, później krótko służył w ochronie prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego, następnie powierzono mu dbanie o bezpieczeństwo małżonki prezydenta Marii Kaczyńskiej.
Pośmiertnie awansowany na pierwszy stopień oficerski podporucznika Biura Ochrony Rządu, odznaczony "Honorową Odznaką BOR" i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 21 kwietnia 2010 roku został pochowany z honorami wojskowymi na cmentarzu parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.